Renesas Electronics America BCR25FM-14LJ#BB0
BCR25FM-14LJ#BB0 picture photo
Mfg. Part Number
BCR25FM-14LJ#BB0
Brief Description
TRIAC 700V 25A TO-220FP
Datasheet Download
BCR25FM-14LJ#BB0.pdf
Availability of BCR25FM-14LJ#BB0
QUANTITY
BCR25FM-14LJ#BB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of BCR25FM-14LJ#BB0
Internal Part NumberEIS-BCR25FM-14LJ#BB0
Triac TypeStandard
Voltage - Off State-
Current - On State (It (RMS)) (Max)-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)-
Current - Hold (Ih) (Max)-
Configuration-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220FP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BCR25FM-14LJ#BB0
Related LinksBCR25FM-, BCR25FM-14LJ#BB0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
BCR25FM-14LJ#BB0 Details Description
Related parts for BCR25FM-14LJ#BB0
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 36A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 40POS datasheet.pdf
CABLE 12COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SNSW 10A PCB-BTM-SYMM NONE datasheet.pdf
LINE MOD FXS ABS LE88246DLC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf