Rohm Semiconductor BD48K31G-TL
BD48K31G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BD48K31G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 3.1V OD SSOP3
Datasheet Download
BD48K31G-TL.pdf
Availability of BD48K31G-TL
QUANTITY
BD48K31G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BD48K31G-TL
Internal Part NumberEIS-BD48K31G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesBD48xxx
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.1V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD48K31G-TL
Related LinksBD48K, BD48K31G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD48K31G-TL Details Description
Related parts for BD48K31G-TL
RELAY TELECOM 4PDT 1A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4200K 2SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 6.7584MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
YOKE CLAMP SCREW CONN GREY datasheet.pdf
NTC 1000 OHMS 10% 1206 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 15POS datasheet.pdf