Rohm Semiconductor BD5224G-TR
BD5224G-TR picture photo
Mfg. Part Number
BD5224G-TR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 2.4V ODRN 5SSOP
Datasheet Download
BD5224G-TR.pdf
Availability of BD5224G-TR
QUANTITY
BD5224G-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of BD5224G-TR
Internal Part NumberEIS-BD5224G-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.4V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device Package5-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD5224G-TR
Related LinksBD522, BD5224G-TR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD5224G-TR Details Description
Related parts for BD5224G-TR
RELAY DUAL 25A 240V ZC 4-15VDC datasheet.pdf
HEAT SINK 19MM X 19MM X 12.5MM datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 32EDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AIR PARTICLE SENSOR datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 40POS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 50W datasheet.pdf