TXC CORPORATION BF-50.000MCE-T
BF-50.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
BF-50.000MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BF-50.000MCE-T.pdf
Availability of BF-50.000MCE-T
QUANTITY
BF-50.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BF-50.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-BF-50.000MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF-50.000MCE-T
Related LinksBF-50.0, BF-50.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BF-50.000MCE-T Details Description
Related parts for BF-50.000MCE-T
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-SOIC datasheet.pdf
INC,12-24VDC,NPN/PNP,ABZ PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
N4X 3-PT FREESTANDING ENCL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf