AVX Corporation BF014I0222M--
BF014I0222M-- picture photo
Mfg. Part Number
BF014I0222M--
Brief Description
CAP FILM 2200PF 20% 400VDC RAD
Datasheet Download
BF014I0222M--.pdf
Availability of BF014I0222M--
QUANTITY
BF014I0222M-- Order Process
Ship out your order
Specifications of BF014I0222M--
Internal Part NumberEIS-BF014I0222M--
Standard Package1,000
SeriesBF
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF014I0222M--
Related LinksBF014I, BF014I0222M-- Datasheet, AVX Corporation Distributor
BF014I0222M-- Details Description
Related parts for BF014I0222M--
CONN HOUSING 9POS .156 W/RAMP datasheet.pdf
IC TRANSMIT LINE INTERFC 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW ROLL PLUNGR SNAP SPDT 9' 240V datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DIFF LINE TXRX TRI-ST 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
FUSE 2.5A 350V RADIAL datasheet.pdf