Vishay/Beyschlag BF025016WC10038BH1
BF025016WC10038BH1 picture photo
Mfg. Part Number
BF025016WC10038BH1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 9KV R42 AXIAL
Datasheet Download
BF025016WC10038BH1.pdf
Availability of BF025016WC10038BH1
QUANTITY
BF025016WC10038BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF025016WC10038BH1
Internal Part NumberEIS-BF025016WC10038BH1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF025016WC10038BH1
Related LinksBF025016W, BF025016WC10038BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF025016WC10038BH1 Details Description
Related parts for BF025016WC10038BH1
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 21POS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
25P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
WIREWAY ADJUSTABLE FITTING 4X4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf