Vishay/Beyschlag BF025016WC10038BH1
BF025016WC10038BH1 picture photo
Mfg. Part Number
BF025016WC10038BH1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 9KV R42 AXIAL
Datasheet Download
BF025016WC10038BH1.pdf
Availability of BF025016WC10038BH1
QUANTITY
BF025016WC10038BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF025016WC10038BH1
Internal Part NumberEIS-BF025016WC10038BH1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF025016WC10038BH1
Related LinksBF025016W, BF025016WC10038BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF025016WC10038BH1 Details Description
Related parts for BF025016WC10038BH1
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC COUNTR BIN SYNC 4BIT 16SO datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf