Vishay/Beyschlag BF025016WC50036BJ1
BF025016WC50036BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
BF025016WC50036BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 50PF 9KV R85 AXIAL
Datasheet Download
BF025016WC50036BJ1.pdf
Availability of BF025016WC50036BJ1
QUANTITY
BF025016WC50036BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF025016WC50036BJ1
Internal Part NumberEIS-BF025016WC50036BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance50pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF025016WC50036BJ1
Related LinksBF025016W, BF025016WC50036BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF025016WC50036BJ1 Details Description
Related parts for BF025016WC50036BJ1
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV TO220 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ25060 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MINI SRL ATTCH SCSI CONN INT VER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 28MA 31 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN PCI STRADDLE 164POS datasheet.pdf