Vishay/Beyschlag BF025016WC50036BJ1
BF025016WC50036BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
BF025016WC50036BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 50PF 9KV R85 AXIAL
Datasheet Download
BF025016WC50036BJ1.pdf
Availability of BF025016WC50036BJ1
QUANTITY
BF025016WC50036BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF025016WC50036BJ1
Internal Part NumberEIS-BF025016WC50036BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance50pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF025016WC50036BJ1
Related LinksBF025016W, BF025016WC50036BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF025016WC50036BJ1 Details Description
Related parts for BF025016WC50036BJ1
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf