Vishay/BCcomponents BFC233827334
BFC233827334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233827334
Brief Description
CAP FILM 330NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233827334.pdf
Availability of BFC233827334
QUANTITY
BFC233827334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233827334
Internal Part NumberEIS-BFC233827334
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP338 2 X2
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233827334
Related LinksBFC233, BFC233827334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233827334 Details Description
Related parts for BFC233827334
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
FILTER PWR LINE RFI WIRELEAD 10A datasheet.pdf
MULTIVIBRATOR DUAL HS 16-SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 48A TO-247 datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .5W 86DB 20MM datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
RES 125.2K OHM 0.3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
IC DEMODULATOR DVB-T2/T/C 48QFN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 32V 350MA datasheet.pdf