Vishay/BCcomponents BFC233913153
BFC233913153 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233913153
Brief Description
CAP FILM 15NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233913153.pdf
Availability of BFC233913153
QUANTITY
BFC233913153 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233913153
Internal Part NumberEIS-BFC233913153
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233913153
Related LinksBFC233, BFC233913153 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233913153 Details Description
Related parts for BFC233913153
LED GREEN CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
ENCLOSED SWES BZG/BZHLOW datasheet.pdf
GFCI WT DPLX W/GCM 5-15 50' datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C P 10" WHT FLOAT datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 25POS VERT SMD datasheet.pdf