Vishay/BCcomponents BFC233914184
BFC233914184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233914184
Brief Description
CAP FILM 180NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233914184.pdf
Availability of BFC233914184
QUANTITY
BFC233914184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233914184
Internal Part NumberEIS-BFC233914184
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233914184
Related LinksBFC233, BFC233914184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233914184 Details Description
Related parts for BFC233914184
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER STR W/POLAR PEG 6POS datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 38 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4A 6DFN datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf