Vishay/BCcomponents BFC233917104
BFC233917104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233917104
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233917104.pdf
Availability of BFC233917104
QUANTITY
BFC233917104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233917104
Internal Part NumberEIS-BFC233917104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233917104
Related LinksBFC233, BFC233917104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233917104 Details Description
Related parts for BFC233917104
TERMINAL TURRET SINGLE .172" L datasheet.pdf
IC ADC SRL 16BIT 200KSPS 20-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 65MA 10 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 152.88VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC ISOMODEM 56KBPS 38-QFN datasheet.pdf
IC LNA 5GHZ WLAN 5-WLCSP datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf