Vishay/BCcomponents BFC233921104
BFC233921104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233921104
Brief Description
CAP FILM 100NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233921104.pdf
Availability of BFC233921104
QUANTITY
BFC233921104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233921104
Internal Part NumberEIS-BFC233921104
Voltage Proof Test Appl Note
PCN Design/SpecificationMKT,BFC Series 04/Jun/2014
Standard Package1,250
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233921104
Related LinksBFC233, BFC233921104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233921104 Details Description
Related parts for BFC233921104
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PARALLEL SPLICE NYLAKRIMP datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 200MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MICRO 37C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf