Vishay/BCcomponents BFC233922683
BFC233922683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233922683
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233922683.pdf
Availability of BFC233922683
QUANTITY
BFC233922683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233922683
Internal Part NumberEIS-BFC233922683
Standard Package750
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233922683
Related LinksBFC233, BFC233922683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233922683 Details Description
Related parts for BFC233922683
IC PROGRAM 4.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
XFRMR 5V 13.5W 77.4UH POE EP13 datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
RES 7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf