Vishay/BCcomponents BFC233925334
BFC233925334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233925334
Brief Description
CAP FILM 330NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233925334.pdf
Availability of BFC233925334
QUANTITY
BFC233925334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233925334
Internal Part NumberEIS-BFC233925334
Standard Package250
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233925334
Related LinksBFC233, BFC233925334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233925334 Details Description
Related parts for BFC233925334
FILTER METAL SCREEN 80X80 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 92.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 19A 30 MOHM SMD datasheet.pdf