Vishay/BCcomponents BFC233926224
BFC233926224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233926224
Brief Description
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233926224.pdf
Availability of BFC233926224
QUANTITY
BFC233926224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233926224
Internal Part NumberEIS-BFC233926224
Standard Package800
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233926224
Related LinksBFC233, BFC233926224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233926224 Details Description
Related parts for BFC233926224
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 80A TO-264 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS OPEN FRM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC OBJECT datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
END OF TRAVEL LIMIT SWITCH, PN datasheet.pdf
NON PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
DSUB 9PIN HSG CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf