Vishay/BCcomponents BFC233928682
BFC233928682 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233928682
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233928682.pdf
Availability of BFC233928682
QUANTITY
BFC233928682 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233928682
Internal Part NumberEIS-BFC233928682
Standard Package1,250
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233928682
Related LinksBFC233, BFC233928682 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233928682 Details Description
Related parts for BFC233928682
IC OTP 1MBIT 55NS 44PLCC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
ATTENUATOR 7DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL E1 DIE datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 372MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf