Vishay/BCcomponents BFC236522823
BFC236522823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236522823
Brief Description
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC236522823.pdf
Availability of BFC236522823
QUANTITY
BFC236522823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236522823
Internal Part NumberEIS-BFC236522823
SeriesMKT365
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236522823
Related LinksBFC236, BFC236522823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236522823 Details Description
Related parts for BFC236522823
LABEL WARNING ADHESIVE 32X36MM datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN SFP CAGE datasheet.pdf
10AMP GATOR-STEEL SCREW CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CARD EJECTOR PCB 1.13" .094" NAT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T STEEL LUG datasheet.pdf
FIXED IND 82MH 16.6MA 605 OHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf