Vishay/BCcomponents BFC236621334
BFC236621334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236621334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC236621334.pdf
Availability of BFC236621334
QUANTITY
BFC236621334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236621334
Internal Part NumberEIS-BFC236621334
SeriesMKT366
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236621334
Related LinksBFC236, BFC236621334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236621334 Details Description
Related parts for BFC236621334
AC/DC CONVERTER 5V 55W datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 13MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 512MB datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf