Vishay/BCcomponents BFC236715684
BFC236715684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236715684
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC236715684.pdf
Availability of BFC236715684
QUANTITY
BFC236715684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236715684
Internal Part NumberEIS-BFC236715684
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236715684
Related LinksBFC236, BFC236715684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236715684 Details Description
Related parts for BFC236715684
CONN PLUG 26 POS SOLDER datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 24VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN 24VDC 40X15MM 2WR datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
100UF 25V 8X20.5 105C AXI datasheet.pdf