Vishay/BCcomponents BFC236721334
BFC236721334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236721334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC236721334.pdf
Availability of BFC236721334
QUANTITY
BFC236721334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236721334
Internal Part NumberEIS-BFC236721334
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236721334
Related LinksBFC236, BFC236721334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236721334 Details Description
Related parts for BFC236721334
WIRE DUCT SLOTTED 1"X 3" 8PC/6.5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LRGE DIG RK SW -M01- CNNS datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 6" X 3" datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf