Vishay/BCcomponents BFC237022332
BFC237022332 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237022332
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
BFC237022332.pdf
Availability of BFC237022332
QUANTITY
BFC237022332 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237022332
Internal Part NumberEIS-BFC237022332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237022332
Related LinksBFC237, BFC237022332 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237022332 Details Description
Related parts for BFC237022332
IC HOT SWAP SWITCH -48V SPAK7 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
REMOVAL PIN datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM RA 100POS datasheet.pdf