Vishay/BCcomponents BFC237026222
BFC237026222 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237026222
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
BFC237026222.pdf
Availability of BFC237026222
QUANTITY
BFC237026222 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237026222
Internal Part NumberEIS-BFC237026222
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237026222
Related LinksBFC237, BFC237026222 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237026222 Details Description
Related parts for BFC237026222
Crystal 27.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH PHVOLT 8-SMT datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN 8-SOIC datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-HVQFN datasheet.pdf
THYRISTOR 320V 400A SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 148 I/O 196CBGA datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 510MA 400 MOHM datasheet.pdf
ROUND 4MM LITEPIPE datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf