Vishay/BCcomponents BFC237122124
BFC237122124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237122124
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237122124.pdf
Availability of BFC237122124
QUANTITY
BFC237122124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237122124
Internal Part NumberEIS-BFC237122124
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237122124
Related LinksBFC237, BFC237122124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237122124 Details Description
Related parts for BFC237122124
VARISTOR 1080V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8HTSOP-J datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 15NS 256SBGA datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf