Vishay/BCcomponents BFC237122154
BFC237122154 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237122154
Brief Description
CAP FILM 150NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237122154.pdf
Availability of BFC237122154
QUANTITY
BFC237122154 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237122154
Internal Part NumberEIS-BFC237122154
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237122154
Related LinksBFC237, BFC237122154 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237122154 Details Description
Related parts for BFC237122154
CONN HEADER 8POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
ADM50T/AE50M/ADM50T datasheet.pdf
THYRISTOR 170V 150A SMB datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 30POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf