Vishay/BCcomponents BFC237125184
BFC237125184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237125184
Brief Description
CAP FILM 180NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237125184.pdf
Availability of BFC237125184
QUANTITY
BFC237125184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237125184
Internal Part NumberEIS-BFC237125184
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237125184
Related LinksBFC237, BFC237125184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237125184 Details Description
Related parts for BFC237125184
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
38999 CON 8 PIN (TWINAX) datasheet.pdf
CONN SOCKET 14POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 31C P 20" RBW JACKS NI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf