Vishay/BCcomponents BFC237126394
BFC237126394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237126394
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237126394.pdf
Availability of BFC237126394
QUANTITY
BFC237126394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237126394
Internal Part NumberEIS-BFC237126394
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237126394
Related LinksBFC237, BFC237126394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237126394 Details Description
Related parts for BFC237126394
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
METRAL HDR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
330UF 50V 10X30MM 105C 7000H datasheet.pdf