Vishay/BCcomponents BFC237145153
BFC237145153 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237145153
Brief Description
CAP FILM 15NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237145153.pdf
Availability of BFC237145153
QUANTITY
BFC237145153 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237145153
Internal Part NumberEIS-BFC237145153
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237145153
Related LinksBFC237, BFC237145153 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237145153 Details Description
Related parts for BFC237145153
CONN SOCKET IDC 34POS W/STR TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 25A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 800 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 413 I/O 672FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 33MA 45 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf