Vishay/BCcomponents BFC237145393
BFC237145393 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237145393
Brief Description
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237145393.pdf
Availability of BFC237145393
QUANTITY
BFC237145393 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237145393
Internal Part NumberEIS-BFC237145393
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237145393
Related LinksBFC237, BFC237145393 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237145393 Details Description
Related parts for BFC237145393
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX TRI-ST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 24.51MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT BRACKET 12MM datasheet.pdf
CAP CER 4PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf