Vishay/BCcomponents BFC237146823
BFC237146823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237146823
Brief Description
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237146823.pdf
Availability of BFC237146823
QUANTITY
BFC237146823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237146823
Internal Part NumberEIS-BFC237146823
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237146823
Related LinksBFC237, BFC237146823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237146823 Details Description
Related parts for BFC237146823
CONN HEADER 8POS RTANG .250 TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
ENDPLATE AP TW35 SS datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 3COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINALG 75OHM 100C datasheet.pdf