Vishay/BCcomponents BFC237178223
BFC237178223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237178223
Brief Description
CAP FILM 22NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237178223.pdf
Availability of BFC237178223
QUANTITY
BFC237178223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237178223
Internal Part NumberEIS-BFC237178223
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237178223
Related LinksBFC237, BFC237178223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237178223 Details Description
Related parts for BFC237178223
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 40V 6.1A/5.3A 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 922MA 211 MOHM datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 9C BRD 600V datasheet.pdf