Vishay/BCcomponents BFC237185123
BFC237185123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237185123
Brief Description
CAP FILM 12NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237185123.pdf
Availability of BFC237185123
QUANTITY
BFC237185123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237185123
Internal Part NumberEIS-BFC237185123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237185123
Related LinksBFC237, BFC237185123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237185123 Details Description
Related parts for BFC237185123
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 150MA 1CH NC 6-SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOD523 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED GP DUAL BLK datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 200G STUD MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf