Vishay/BCcomponents BFC237185472
BFC237185472 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237185472
Brief Description
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237185472.pdf
Availability of BFC237185472
QUANTITY
BFC237185472 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237185472
Internal Part NumberEIS-BFC237185472
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237185472
Related LinksBFC237, BFC237185472 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237185472 Details Description
Related parts for BFC237185472
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DIRECT-RSV/D-SUB-40-SC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
AMP TAB INSERTION TOOL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .635MM SMT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC MINI datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf