Vishay/BCcomponents BFC237189392
BFC237189392 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237189392
Brief Description
CAP FILM 3.9NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237189392.pdf
Availability of BFC237189392
QUANTITY
BFC237189392 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237189392
Internal Part NumberEIS-BFC237189392
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237189392
Related LinksBFC237, BFC237189392 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237189392 Details Description
Related parts for BFC237189392
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE AU SLD CUP datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
HDM-FA-SA-200F430O-LM-CONT datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf