Vishay/BCcomponents BFC237249184
BFC237249184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237249184
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237249184.pdf
Availability of BFC237249184
QUANTITY
BFC237249184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237249184
Internal Part NumberEIS-BFC237249184
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237249184
Related LinksBFC237, BFC237249184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237249184 Details Description
Related parts for BFC237249184
FILTER LINE 28MH 0.2A TYPE 16M datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf