Vishay/BCcomponents BFC237321106
BFC237321106 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237321106
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237321106.pdf
Availability of BFC237321106
QUANTITY
BFC237321106 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237321106
Internal Part NumberEIS-BFC237321106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237321106
Related LinksBFC237, BFC237321106 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237321106 Details Description
Related parts for BFC237321106
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 700MA SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 225A 480W SP1 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7.6A/11A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET 50PIN GOLD W/STR REL datasheet.pdf
Q30L BLK HS 7.87" Q TIE datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V datasheet.pdf