Vishay/BCcomponents BFC237322185
BFC237322185 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237322185
Brief Description
CAP FILM 1.8UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237322185.pdf
Availability of BFC237322185
QUANTITY
BFC237322185 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237322185
Internal Part NumberEIS-BFC237322185
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance1.8µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237322185
Related LinksBFC237, BFC237322185 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237322185 Details Description
Related parts for BFC237322185
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 48DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf