Vishay/BCcomponents BFC237325684
BFC237325684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237325684
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237325684.pdf
Availability of BFC237325684
QUANTITY
BFC237325684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237325684
Internal Part NumberEIS-BFC237325684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237325684
Related LinksBFC237, BFC237325684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237325684 Details Description
Related parts for BFC237325684
OSC XO 64.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IBUTTON TEMPERATURE F5 datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HIGH SPD CARD EDGE 100 POS datasheet.pdf
RES 27.23 OHM 0.3W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf