Vishay/BCcomponents BFC237326125
BFC237326125 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237326125
Brief Description
CAP FILM 1.2UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237326125.pdf
Availability of BFC237326125
QUANTITY
BFC237326125 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237326125
Internal Part NumberEIS-BFC237326125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance1.2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237326125
Related LinksBFC237, BFC237326125 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237326125 Details Description
Related parts for BFC237326125
LED WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PANEL MNT EARS datasheet.pdf
IC VREG 5BIT 1PHASE 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 6.14MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf