Vishay/BCcomponents BFC237342475
BFC237342475 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237342475
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237342475.pdf
Availability of BFC237342475
QUANTITY
BFC237342475 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237342475
Internal Part NumberEIS-BFC237342475
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance4.7µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237342475
Related LinksBFC237, BFC237342475 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237342475 Details Description
Related parts for BFC237342475
PLUG W/SOCKET INSERT (12 CON) datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 2% 100V 2220 datasheet.pdf
IC BUFFER 4OUTPUT DIFF 28-SSOP datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
25POS GREY SL.LOCK datasheet.pdf
POE INJECTOR DESKTOP 56V datasheet.pdf