Vishay/BCcomponents BFC237344125
BFC237344125 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237344125
Brief Description
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237344125.pdf
Availability of BFC237344125
QUANTITY
BFC237344125 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237344125
Internal Part NumberEIS-BFC237344125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance1.2µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237344125
Related LinksBFC237, BFC237344125 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237344125 Details Description
Related parts for BFC237344125
JUMPER-H1507TR/A3049L/X 12" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 66POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 178 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 124K OHM 0.4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf