Vishay/BCcomponents BFC237345225
BFC237345225 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237345225
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237345225.pdf
Availability of BFC237345225
QUANTITY
BFC237345225 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237345225
Internal Part NumberEIS-BFC237345225
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237345225
Related LinksBFC237, BFC237345225 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237345225 Details Description
Related parts for BFC237345225
IC NVSRAM 16KBIT 200NS 24EDIP datasheet.pdf
HEATSINK FORGED 35X35X12MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
MOUNTING HDWE THRU BOLT 2.75" datasheet.pdf