Vishay/BCcomponents BFC237348394
BFC237348394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237348394
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237348394.pdf
Availability of BFC237348394
QUANTITY
BFC237348394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237348394
Internal Part NumberEIS-BFC237348394
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237348394
Related LinksBFC237, BFC237348394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237348394 Details Description
Related parts for BFC237348394
FILTER LC TYPE 200MHZ 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FILTER LC TYPE 170MHZ WB 0603 datasheet.pdf
INSERT MALE 16P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf