Vishay/BCcomponents BFC237352474
BFC237352474 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237352474
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237352474.pdf
Availability of BFC237352474
QUANTITY
BFC237352474 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237352474
Internal Part NumberEIS-BFC237352474
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237352474
Related LinksBFC237, BFC237352474 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237352474 Details Description
Related parts for BFC237352474
CONN HEADER 3POS VERT .250 AU datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 6"W datasheet.pdf
IC REG LINEAR 5V/ADJ 8-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.17KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 8 OHM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf