Vishay/BCcomponents BFC237357684
BFC237357684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237357684
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237357684.pdf
Availability of BFC237357684
QUANTITY
BFC237357684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237357684
Internal Part NumberEIS-BFC237357684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237357684
Related LinksBFC237, BFC237357684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237357684 Details Description
Related parts for BFC237357684
IC 2.88V ACT HI 10%TO92-3 datasheet.pdf
IC 16-BIT A/D CONVERTER 32-TQFP datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 A195 RSMAM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 700MA 560 MOHM datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf