Vishay/BCcomponents BFC237357684
BFC237357684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237357684
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237357684.pdf
Availability of BFC237357684
QUANTITY
BFC237357684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237357684
Internal Part NumberEIS-BFC237357684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237357684
Related LinksBFC237, BFC237357684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237357684 Details Description
Related parts for BFC237357684
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
REDUCING BRIDGE 2POS RED datasheet.pdf
LEAD PLUG BANA RETRACT RED 36" datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MALE HEADER 5 POS GOLD PLATING datasheet.pdf