Vishay/BCcomponents BFC237368823
BFC237368823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237368823
Brief Description
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC237368823.pdf
Availability of BFC237368823
QUANTITY
BFC237368823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237368823
Internal Part NumberEIS-BFC237368823
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237368823
Related LinksBFC237, BFC237368823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237368823 Details Description
Related parts for BFC237368823
MOSFET N-CH 400V 2A DPAK datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32TSOP datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END ASSY 25 C datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf