Vishay/BCcomponents BFC2373FC154MD
BFC2373FC154MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FC154MD
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FC154MD.pdf
Availability of BFC2373FC154MD
QUANTITY
BFC2373FC154MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FC154MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373FC154MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FC154MD
Related LinksBFC2373, BFC2373FC154MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FC154MD Details Description
Related parts for BFC2373FC154MD
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 65E 5.5KV datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
20+20 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 370MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123FL datasheet.pdf
LED XLAMP 4000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf