Vishay/BCcomponents BFC2373FF334MD
BFC2373FF334MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FF334MD
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FF334MD.pdf
Availability of BFC2373FF334MD
QUANTITY
BFC2373FF334MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FF334MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373FF334MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FF334MD
Related LinksBFC2373, BFC2373FF334MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FF334MD Details Description
Related parts for BFC2373FF334MD
ARRAY FEMALE 296POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SLEEVING PVC BLK 25' datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 150MA 9 OHM TH datasheet.pdf